Un total de 354 participants prenen part a la XII Milla Urbana de Jesús convertint-la en una de les més participatives dels darrers anys

per Redacció

Esports

Un total de 354 participants prenen part a la XII Milla Urbana de Jesús convertint-la en una de les més participatives dels darrers anys
Un total de 354 participants prenen part a la XII Milla Urbana de Jesús convertint-la en una de les més participatives dels darrers anys | cedida

La XII Milla Urbana de Jesús va reunir diumenge passat un total de 354 participants, una de les xifres més elevades dels darrers anys i que va servir per donar, en una excel·lent matinal atlètica, el tret de sortida al calendari escolar i de promoció de la comarca del Baix Ebre de la temporada 2019-2020.

Les curses dels més petits van ser les més concorregudes encara que també va destacar la prova absoluta masculina que va guanyar Ali Fathi (Independent) amb un temps de 4'35'', obtenint per la seva banda Hajar El Azzioui de l'ATE amb un temps de 5'40'' la victòria absoluta femenina.

L'Avinguda Molins d'en Comte de Jesús es va ompllir de públic per seguir les vint curses programades en funció de l'edat i sexe dels participants. El lliurament de premis fou presidit per Victor Ferrando, alcalde de Jesús, Meritxell Roigé, alcaldessa de Tortosa, Cinta Espuny, representant territorial de l'Esport de la Generalitat de Catalunya a les Terres de l'Ebre, i Xavier Faura, president del Consell Comarcal del Baix Ebre. L'organització de la milla urbana de Jesús va anar a càrrec de l'EMD, el Consell Esportiu del Baix Ebre, l'Associació Josep Puig i el Club Atletisme Terres de l'Ebre. La propera milla urbana serà al Perelló el 19 d'octubre. Els pòdiums de les diferents categories a Jesús van ser els següents:

  • CADET FEMENÍ (2004-2005) 1.609m: 1. Cristina Iniesta (CA Tarragona) 5’51, 2. Ruth Martí (CA Ascó) 6’04, 3. Ares Puentes (ATE) 6’34.
  • CADET MASCULÍ (2004-2005) 1.609m: 1. Arnau Blanch (UA Montsià) 4’57, 2. Marc Prades (UA Montsià) 5’19, 3. Danil Fabra (CE Trilercavons Terres de l’Ebre) 5’47.
  • INFANTIL FEMENÍ (2006-2007) 1.609m: 1. Queralt Casacuberta (Atletisme Perelló) 5’46, 2. Gabriela Ruiz 8ATE) 5’59, 3. Marta Mas (C.A. Ascó) 6’01.
  • INFANTIL MASCULÍ (2006-2007) 1.609m: 1. Arnau Perez (ATE) 5’37, 2. Dan Gagliana (ATE) 5’40, 3. Hugo Colomé (ATE) 5’43.
  • JUVENIL FEMENÍ (2002-2003) 1.609m: 1. Marisín Sanahuja (A.A. Xafatolls) 7’58.
  • JUVENIL MASCULÍ (2002-2003) 1.609m: 1. Marcel Beltran (ATE) 4’47, 2. Ivan Santillana (ATE) 5’02, 3. Jordi Colomé (ATE) 5’04.
  • VETERANS FEMENÍ (>40 anys) 1.609m: 1. Montse Farnós (independent) 6’31, 2. Remedio s Gil (A.A. Catalunya) 7’08.
  • VETERANS MASCULÍ (>40 anys) 1.609m: 1. Josep Ramon Sanahuja (C.E. de l’Urgell) 4’49, 2. Xavi Matheu (independent) 5’20, 3. Josep Farnós (independent) 5’50.
  • ABSOLUT FEMENÍ (2001 i abans) 1.609m: 1. Hajar El Azzioui (ATE) 5’40, 2. Nerea Perales (ATE) 6’01, 3. Marta Herrero (ATE) 6’39.
  • ABSOLUT MASCULÍ (2001 i abans) 1.609m: 1. Alí Fathi (independent) 4’35, 2. Iñigo Santillana (ATE) 4’41, 3. Ilyasse Ourhou (independent) 4’46.
  • ALEVÍ FEMENÍ (2008-2009) 1.000m: 1. Judit Albacar (ATE) 3’34, 2. Ainoa Caballé (ATE) 3’37, 3. Cinta Monclús (ATE) 3’45.
  • ALEVÍ MASCULÍ (2008-2009) 1.000m: 1. Pere Mas (CA Ascó) 3’03, 2. Màxim València (Atletisme Perelló) 3’05, 3. Axel Zarrauz (C.A. Ascó) 3’12.
  • BENJAMÍ FEMENÍ (2010-2011) 700m: 1. Anna Mas (C.A. Ascó) 2’29, 2. Edurne Galeano (ATE) 2’32, 3. Kautar Hajja (IE Daniel Mangrané) 2’41.
  • BENJAMÍ MASCULÍ (2010-2011) 700m: 1. Gil Puig (C.A. Ascó) 2’29, 2. David Forner (ATE) 2’30, 3. Roger Forner (ATE) 2’33.
  • PREBENJAMÍ FEMENÍ (2012-2013) 300m: 1. Raquel Piñol (Atletisme Perelló) 0’52, 2. Nina Valls (ATE) 0’53, 3. Carla Ferrando (ATE) 0’55.
  • PREBENJAMÍ MASCULÍ (2012-2013) 300m: 1. Nil Ennaji (C.E. Trilercavons Terres de l’Ebre) 0’49, 2. Ramon Castells (ATE) 0’50, 3. Iker Sousa (Escola Marcel.lí Domingo) 0’51.
  • PATUFET FEMENÍ (2014-2015) 100m: 1. Julia Verge (ATE) 0’18, 2. Marta Aleixendri (Col.legi Teresià) 0’20, 3. Mireia Piñol (IE Daniel Mangrané) 0’20, 3. Alexia Teodora Spehuta (AEE Col.legi Consolació).
  • PATUFET MASCULÍ (2014-2015) 100m: 1. Arnau Piñol (IE Daniel Mangrané) 0’17, 2. Roger Pino (AEE Col.legi Consolació) 0’19, 3. Izen Rojas (IE Daniel Mangrané) 0’19.
  • PATUFET FEMENÍ (2016) 100m: 1. Martina Franco (Escola Marcel.lí Domingo), 1. Paula Farnos (Atletisme Perelló), 3. Chloe Mendoza (Col.legi Sagrada Família.
  • PATUFET MASCULÍ (2016) 100m: 1. Adrià Cid (Alberich i Cases), 2. Jordan Ginovart (IE Daniel Mangrané), 3. Jofre Ferré (IE Daniel Mangrané) i Pol Tonré (IE Daniel Mangrané)

Comentaris


No hi ha cap comentari

Comenta aquest article