Prop de 300 atletes a l’XI Milla Urbana de Jesús

L'XI Milla Urbana de Jesús celebrada diumenge passat va donar el tret de sortida al calendari atlètic escolar i de promoció de la comarca del Baix Ebre de la temporada 2018/19.

Esports, Edició Paper Setmanari l'Ebre

Imatge de la cursa de la categoria benjamí a la prova disputada a l’EMD de Jesús.
Imatge de la cursa de la categoria benjamí a la prova disputada a l’EMD de Jesús.

L'XI Milla Urbana de Jesús celebrada diumenge passat va donar el tret de sortida al calendari atlètic escolar i de promoció de la comarca del Baix Ebre de la temporada 2018/19.

L'Avinguda Molins d'en Comte de Jesús va reunir molt públic per a seguir les vint curses programades en funció de l'edat i sexe dels participants. Prop de 300 joves atletes van prendre part en una activitat esportiva emmarcada dins les festes de Sant Francesc, patró del poble. En categoria absoluta masculina la victòria va ser, com l'any passat, per a Youssef Abaghad de l'ATE amb un temps de 4'44, i en dones va vèncer Angela Baron, independent de la Sénia. El lliurament de premis el va presidir Víctor Ferrando, alcalde de Jesús; Cinta Espuny, representant territorial de l'Esport de la Generalitat de Catalunya a les Terres de l'Ebre; Pere Panisello, president de l'Associació Josep Puig, i Francesc Sánchez, representant de l'ATE. La propera milla urbana prevista en el calendari del Baix Ebre és la del Perelló el 20 d'octubre. L'organització de la milla urbana de Jesús va anar a càrrec de l'EMD, el Consell Esportiu del Baix Ebre, l'Associació Josep Puig i el suport tècnic del Club Atletisme Terres de l'Ebre. Els podis de les diferents categories van ser els següents:


Patufet masculí (2015):

  • 1. Guillem Escandell (Miquel Granell),
  • 2. Fernando López (Sagrat Cor),
  • 3. Gerard Solla (Daniel Mangrané).

 

Patufet femení (2015):

  • 1. Júlia Verge (Teresià),
  • 2. Carla Alegria (Daniel Mangrané),
  • 3. Maria Ledesma (Daniel Mangrané).

 

Patufet masculí (2013):

  • 1. Pol Giné (Marcel·lí Domingo),
  • 2. Iker Sousa (Marcel·lí Domingo),
  • 3. Pau Aixendri (Teresià).

 

Patufet masculí (2014):

  • 1. Joan Sancho (Marcel·lí Domingo),
  • 2. Roger Pino (Consolació),
  • 3. Martí Gómez (Consolació).

 

Patufet femení (2013-2104):

  • 1. Ona Messeguer (ATE),
  • 2. Laia Casadó (Teresià)
  • 3. Alba Pallarès (Esc.Temple).

 

Prebenjamí masculí:

  • 1. Martí Martí (A Perelló),
  • 2. Jaume Carles (Consolació),
  • 3 Marc Borràs (IE Daniel Mangrané).

 

Prebenjamí femení:

  • 1. Maria Tena (ATE),
  • 2. Raquel Piñol (A Perelló),
  • 3. Emma Farnós (A Perelló).

 

Benjamí masculí:

  • 1. Iker Ballesteros (ATE),
  • 2. Edgar Campanals (Trilercavons Terres de l'Ebre),
  • 3. Efren Sabido (S. Família).

 

Benjamí femení:

  • 1. Edurne Galeano (ATE),
  • 2. Cinta Monclús (ATE),
  • 3. Aya Aatour (Daniel Mangrané).

 

Aleví masculí:

  • 1. Anuar Ennaji (Trilercavons Terres de l'Ebre),
  • 2. Bernat Figueres (A Perelló),
  • 3. Aleix Prades (UA Montsià).

 

Aleví femení:

  • 1. Queralt Casacuberta (A Perelló),
  • 2. Júlia Espuny (ATE),
  • 3. Violette Sanchez (ATE).

 

Infantil masculí:

  • 1. Arnau Blanch (Trilercavons Terres de l'Ebre),
  • 2. Arnau Pérez (ATE),
  • 3. Danil Fabra (Trilercavons TE).

 

Infantil femení:

  • 1. Alba Robres (ATE),
  • 2. Mireia Ruiz (S. Família),
  • 3. Ariadna Chavarria (ATE).

 

Cadet masculí:

  • 1. Marcel Beltran (ATE),
  • 2. Àlex Esteban (Flix),
  • 3. Ivan Santillana (ATE).

 

Cadet femení:

  • 1. Ruth Martí (CA Ascó).

 

Juvenil masculí:

  • 1. Toni Giménez (ATE),
  • 2. Jordi Cid (ATE),
  • 3. Joan Miravalls (ATE).

 

Juvenil femení:

  • Marisin Sanahuja (AA. Xafatolls).

 

Absolut masculí:

  • 1. Youssef Abaghad (CA Terres de l'Ebre),
  • 2. Fathi Ali (Independent),
  • 3. Iñigo Santillana (ATE).

 

 Absolut femení:

  • 1. Angela Baron (Independent).

 

Veterà masculí:

  • 1. Azziz el Jihaoui (Independent),
  • 2. Josep Ramon Sanahuja (AA Xafatolls),
  • 3. Jordi Vallespí (Consolació).

 

Veterà femení:

  • 1. Marce Garcia (CA Ascó),
  • 2. Teresa Martin (Flix),
  • 3. Marta Palomo (Independent).

Comentaris


No hi ha cap comentari

Comenta aquest article