Uns 400 participants van competir al IV Cros d’ATE

El Parc de Remolins va ser un magnífic escenari per a acollir les nombroses curses de totes les categories i el Campionat de Catalunya Universitari

Esports

Imatge de la sortida d’una de les curses disputades al parc de Remolins
Imatge de la sortida d’una de les curses disputades al parc de Remolins

Uns 400 corredors es van donar citar el passat diumenge al Parc de Remolins de Tortosa per a participar en el IV Cros ATE-Ciutat de Tortosa Gran Premi Eduardo Fornós.

Com en les anteriors edicions la prova incloïa totes les categories, també les de promoció, i el campionat universitari gràcies al suport de la Universitat Rovira Virgili. El circuit de gespa que presentava un magnífic estat amb una visualització ideal per al públic des de qualsevol punt, unit a una climatologia excepcional, va possibilitar el desenvolupament quasi perfecte de les vint-i-dos curses programades.

 El cros va estar organitzat pel Club Atletisme Terres de l'Ebre, el Consell Esportiu del Baix Ebre i l'Ajuntament de Tortosa, i va comptar amb el suport del Consell Català de l'Esport de la Generalitat de Catalunya i la URV.

Els tres primers classificats de la cursa universitària i els respectius campions individuals i per equips en totes les categories van ser els següents:

 

Individual-Universitari masculí:

1. Roger Sans (URV),

2. Roger Estradé (Universitat de Lleida),

3. Roger Ordoño (Universitat Pompeu Fabra).

 

Universitari femení:

1. Jone Zabaleta (Universitat de Lleida),

2. Sara Alonso (Universitat de Lleida),

3. Mireia Guarner (Universitat de Barcelona).

 

Sub-20 masculí:

1. Iñigo Santillana (ATE).

 

Sub-20 femení:

1. Maria Joaquin (UA Montsià).

 

Sènior:

1. Enric Sales (Independent).

 

Veterà masculí:

1. Josep Ramon Sanhauja (A.A. Xafatolls).

 

Veterà femení:

1. Marta Hernández (ATE).

 

Sub-18 masculí:

1. Marcel Beltran (ATE).

 

Sub-18 femení:

1. Laura Lluís (UA Montsià).

 

Sub-16 masculí

1. Sergi Escola (CN Reus Ploms).

 

Sub-16 femení:

1. Maria Taggi (C.A. Cambrils).

 

Sub-14 masculí:

1. Jordi Estradé (A.A. Xafatolls).

2. Arnau Pérez (ATE).

3. Hugo Colomé (ATE).

 

Sub-14 femení:

1. Queralt Casacuberta (Atletisme Perelló).

2. Anna Rebull (Atletisme Perellío).

3. Júlia Espuny (ATE).

 

Sub-12 masculí:

1. Màxim València (Atletisme Perelló).

2. Héctor Figueres (UA Montsià).

3. Pep Callau (Atletisme Perelló).

 

Sub-12 femení:

1. Berta Llauradó (CN Reus Ploms).

2. Laia Barberà (CN Reus Ploms).

3. Judit Albacar (ATE).

 

Sub-10 masculí:

1. Jan Queral (UA Montsià).

2. Eros Alegre (UA Montsià).

3. Izan Colomé (ATE).

 

Sub-10 femení:

1. Edurne Galeanao (ATE).

2. Marta Serra (UA Montsià).

3. Nodjoud Agoulmine (EM Agustí Barberà)

 

Sub-8 masculí:

1. Nil Ennaji (Independent).

2. Otger Baiges (ATE),

3. Pol Gine.

 

Patufet masculí:

1. Lluc Monclus (ATE).

 

Sub-8 femení:

1. Raquel Piñol (Atletisme Perelló).

2. Rihanna Martos (CN Reus Ploms).

3. Nina Valls (ATE).

 

Patufet femení:

1. Amelia Alanya (Independent).

 

Equips Sub-12 femení:

1. ATE,

 

 Sub-12 masculí:

1. Atletisme Perelló,

 

Sub-14 masculí:

1. ATE,

 

Sub-14 femení:

1. ATE,

 

Sub-10 femení:

1.UA Montsià,

 

Sub-10 masculí:

1. UA Montsià,

 

Sub-8 femení:

1. ATE,

 

Sub-8 masculí:

1. ATE,

 

Patufet femení: 

1. Sagrada Família.

Comentaris


No hi ha cap comentari

Comenta aquest article