El vent protagonista del cros comarcal escolar del Baix Ebre al Perelló

Era la segona prova del calendari dels Jocs Esportius Escolars de Catalunya

Esports

El vent protagonista del cros comarcal escolar del Baix Ebre al Perelló
El vent protagonista del cros comarcal escolar del Baix Ebre al Perelló

El vent va ser el gran protagonista de la segona jornada comarcal de cros escolar del Baix Ebre celebrada diumenge passat al Perelló, una inclemència meteorològica amb la qual els joves participants van haver d'anar convivint durant tot el matí.

Així i tot les curses es van desenvolupar d'acord a l'horari previst en un circuit que combinava un perfecte i molt ben condicionat circuit de terra amb la recta asfaltada d'arribada amb la participació d'uns dos-cents atletes. El cros, organitzat per l'Ajuntament del Perelló i el Consell Esportiu del Baix Ebre, forma part del programa dels Jocs Esportius Escolars de la Generalitat de Catalunya, que tindrà el diumenge 10 de febrer la seva continuïtat a Móra d'Ebre amb la Final Territorial Terres de l'Ebre.

El lliuramentde premis va estar presidit per l'alcalde del Perelló, Ferran Cid, la representant territorial de l'Esport de la Generalitat de Catalunya, Cinta Espuny, i el president del Consell Esportiu del Baix Ebre, Enric Adell. Els pòdiums de les diferents categories van ser els següents:

 

CADET MASCULÍ (2003-2004) 2.500 m. 

1: Ivan Santillana (C.A. Terres de l’Ebre) 11’41”,

2. Fabian Esteban Captari (Atletisme del Perelló) 11’57”,

3. Andrei Tofan (Atletisme del Perelló) 14’47”. 

 

INFANTIL MASCULÍ (2005-2006) 2.000 m. 

1. Arnau Blanch (Club Trilercavons Terres de l’Ebre) 8’48”,

2. Arnau Perez (C.A. Terres de l’Ebre) 8’59”,

3. Danil Fabra (Club Trilercavons Terres de l’Ebre. 

 

INFANTIL FEMENÍ (2005-2006) 2.000 m.

 1. Anna Rebull (Atletisme del Perelló) 10’55”.

 

 ALEVÍ MASCULÍ (2007-2008) 1.500 m. 

1.Mohamed Karkach (Escola Agustí Barberà) 7’04”,

2. Bernat Figueres (Atletisme del Perelló) 7’11”,

3. Pep Callau (Atletisme del Perelló) 7’12”. 1r equip: Altetisme del Perelló. 

 

ALEVÍ FEMENÍ (2007-2008) 1.500 m. 

1. Queralt Casacuberta (Atletisme del Perelló) 7’05”,

2. Violette Sanchez (C.A. Terres de l’Ebre) 7’26”,

3. Martina Mauri (Atletisme del Perelló) 7’38”.

1r equip: C.A. Terres de l’Ebre. 

 

BENJAMÍ MASCULÍ (2009-2010) 1.000 m. 

1. Màxim València (Atletisme del Perelló) 4’00”,

2. Ismail Boukazini (Escola Agustí Barberà) 4’46”,

3. Mohamed Khoulani (Escola Agustí Barberà) 4’47”.

1r equip: Escola Agustí Barberà. 

 

BENJAMÍ FEMENÍ (2009-2010) 1.000 m.

1. Edurne Galeano (C.A. Terres de l’Ebre) 5’25”,

2. Cinta Monclús (C.A. Terres de l’Ebre) 5’29”,

3. Alèxia Pallarès (Atletisme del Perelló) 5’33”.

1r equip: C.A. Terres de l’Ebre. 

 

PREBENJAMÍ MASCULÍ (2011-2012) 500 m. 

1. David Forner (C.A. Terres de l’Ebre) 2’24”,

2. Martí Martí (Atletisme del Perelló) 2’25”,

3. Guillem Bonet (Escola Agustí Barberà) 2’33”.

1r equip: Club Atletisme Terres de l’Ebre. 

 

PREBENJAMÍ FEMENÍ (2011-2012) 500 m. 

1. Emma Farnós (Atletisme del Perelló),

2. Martina Segura (C.A. Terres de l’Ebre) 2’59”,

3. Nina Valls (C.A. Terres de l’Ebre) 3’02”.

1r equip: C.A. Terres de l’Ebre. 

 

PATUFET MASCULÍ (2013-2014) 100 m. 

1. Pol Giné (Trail Roquetes) 0’17”,

2. Magí Felicidad (Atletisme del Perelló) 0’18”,

3. Júric Gimenez (Atletisme del Perelló9 0’19”.

1r equip: Atletisme del Perelló.

 

 PATUFET FEMENÍ (2013-2104) 100 m. 

1. Ona Messeguer (C.A. Terres de l’Ebre) 0’22”,

2. Alba Climent (Escola de Campredó) 0’23”,

3. Ainoa Comes (AME Ametlla de Mar) 0’23”. 

 

PATUFET MASCULÍ (2015) 100 m. 

1. Pau Cugat (Col.legi Sagrada Família),

2. Roc Palmer (Escola Sant Llàtzer),

3. Dani Martí (Atletisme del Perelló). 

 

PATUFET FEMENÍ (2015) 100 m. 

1. Júlia Roser Verger (Col.legi Teresià),

2 Mia Luna (Col.legi Teresià).

 

Comentaris


No hi ha cap comentari

Comenta aquest article